Tutaj znajdziesz listę narzędzi i serwisów z których korzystam i polecam.

Narzędzia do obsługi bloga:

  • WordPress – bezpłatna platforma blogowa. Korzystam z własnej instalacji WordPress, gdyż nie chcę aby fruwały Wam tu reklamy.

Wtyczki do WordPress’a:

  • Duplikuj wpis – jak nazwa wskazuje duplikuje wpisy.
  • Really Simple SSL  – pozwala sprawnie szybko i poprawnie zainstalować certyfikat SSL na Wordpresie
  • Font Awesome – dzięki tej wtyczce działają fonty awesome, które użyte są w menu
  • Polylang – wsparcie wielojęzykowe
  • Slider Revolution – responsywny slider
  • Yoast SEO

Polecane inne serwisy:

  • Airhelp – Firma prawnicza z Berlina pomagająca dostać odszkodowanie za spóźnione połączenia lotnicze. Nic nie płacisz jeśli nie uda się odzyskać odszkodowania. Dzięki nim otrzymałem 125 EUR za spóźniony lot. Bez nich w życiu bym tego nie odzyskał. „Luftwaffe” 2 lub 3 razy odmówiła wypłaty odszkodowania.
  • Wise – Serwis płatniczy. Używam głównie do przewalutowań i kart debetowych do zakupów tanich lotów. Kursy walut są bardzo blisko średniej międzybankowej. Praktycznie to samo co Revolut, lecz w przeciwieństwie do Revoluta nie miałem z nimi jeszcze problemów. W każdym razie nie polecam ani w Wise, ani w Revolucie nie polecam trzymania za dużo waluty.
  • Revolut – Dość popularny serwis płatniczy. Mają bardzo dobre kursy walut. Używałem bardzo dużo i byłem zadowolony do czasu zablokowania mi środków. Przerzuciłem się na Wise (wcześniej Transferwise), ale nie skasowałem konta. Warto mieć alternatywę w razie, gdyby Wise przestało działać. Jak już pisałem nie polecam ani w Wise, ani w Revolucie trzymania za dużo waluty.

 

Nie ukrywam, że pomysł zamieszczenia listy narzędzi, które używam podpatrzyłem na blogu Michała Szafrańskiego (polecam –> https://jakoszczedzacpieniadze.pl/narzedzia-z-ktorych-korzystam). Poniższy tekst z bloga Michała idealnie pasuje również tutaj:

Uwaga: Niektóre z podanych niżej linków to tzw. linki afiliacyjne. Kliknięcie w nie nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc. Jeśli bowiem zdecydujesz się zakupić dany produkt, to zarobię na tym drobną prowizję. Nie kryję tego, gdyż nie mam się czego wstydzić. Opisuję tylko te produkty, z których miałem okazję korzystać i które okazały się dla mnie przydatne. Skoro okazały się pomocne dla mnie, to mogą przydać się i Tobie. Ale jako człowiek oszczędny (za takiego się uważam) zawsze zachęcam Cię do przemyślenia każdej decyzji zakupowej. Proszę Cię, absolutnie nie kupuj produktów, co do których nie jesteś przekonany i które nie służą osiąganiu Twoich celów.